Дневниците на Птицевъдство
Дневниците на Птицевъдство
Blog Article
Как фермерите ще контролират произведеното от тях сурово мляко?
Днес в София стартира конференция за иновациите и проблемите в птицевъдството
Агропрогноза: На много места в полските райони се прогнозират валежи
Епизоотологични особености. Птиците се заразяват при вдишване на въздух, заразен с вируса (намира се в разпрашените опадващи клетки на кожата и на перата), чрез водата, храната, постелята и при пряк контакт с болните птици.
Специален фокус върху най-новите изследвания и практики за оптимизиране на храненето на птиците.
В районите с мюсюлманско население свиневъдството практически отсъства поради религиозни причини.
Шарановите стопанства се заселват главно шаран, бял амур, бял и пъстър толстолоб и др.
Птицевъдство – Развитие В средата на миналия век птицевъдството в България започва да се развива с по-бързи темпове. Именно по това време възниква и вътрешен, и външен пазар за продуктите от птицевъдството. Продукти от птицевъдството като яйца, месо, пух и т.н. По-късно се изграждат специализирани птицекомбинати, като приоритет са районите, в които има необходимата фуражна база.
Вносът на земеделски продукти от трети страни в ЕС – наболял проблем, но решение не се задава Европейските фермерски протести...
Главна цел на служебния земеделски министър – поливното земеделие Хаос в държавата, тя се разпада, хаосът ескалира. Разиграва се без...
Преглед на балансирани хранителни режими, които подпомагат растежа и здравето на птиците, както и намаляват въздействието върху околната среда.
Профилактика и борба . Здравите стопанства се предпазват от болестта като не се допуска да се внасят в тях птици или яйца за разплод с неизвестен произход.
Онлайн медийна платформа, посветена Птицевъдство на селското стопанство и хранителната индустрия в България
От голямо значение за рибовъдството е прилагането на изкуствено оплождане. Изкуственото развъждане в България все повече нараства. А ползата от него е голяма.